Według Instytutu Gallupa talenty są tak naprawdę wynikiem genów, które konkretnie dziedziczymy po swoich rodzicach, jak i także ze środowiska zarówno zewnętrznego, jak i także wewnętrznego. Są to czynniki, które działały na nas do dwudziestego roku życia. później możemy zmieniać talenty, ale już nie tak dynamicznie jak w formatywnym okresie. Mózg dorosłego człowieka jest bardzo plastyczny, ale inaczej niż u dziecka czy też osoby w młodzieńczym wieku. Powiedzmy sobie nieco więcej o teście jakim jest test Gallupa.

Czy test warto zrobić w wersji pełnej?

Jak najbardziej docelowo warto zrobić w pełnej wersji test GallupaJednak czy od razu? Wszystko jest zależne od konkretnej osoby. Pełen profil to sporo informacji do przetworzenia. Niektóre spośród osób są nieco przytłoczone ich ilością. W ich przypadku zacząć warto od top 5, a więc zrozumieć metodykę, swoje talenty, a dopiero później odblokować cały swój profil. Docelowo na pewno warto bazować na pełnym profilu.

Test Gallupa pomaga w znalezieniu ścieżki zawodowej

Wiele osób wykorzystuje ten test to wyboru swojego zawodu. Jednak test ten nie odpowie nam bezpośrednio na to jaki zwód wybrać. Talenty jedynie wskazują oraz podpowiadają, jak będziemy robić rzeczy, a nie to, jakie konkretnie rzeczy możemy robić. Wiele osób wykonuje taki sam zawód, a mają zupełnie inne talenty. Wykonują swój zawód po prostu na całkiem inne sposoby. Warto się zastanowić, jak nasze talenty mają wpływ na sposób pracy oraz czy to pasuje do naszej roli. Czasami się może zdarzyć, że w danej roli wymagany jest sam sposób działania, który jest z naszymi talentami kompletnie niezgodny.