Robert Korólczyk pochodzi ze Śląska, z niebogatej rodziny. Przez lata imał się różnych zajęć od parkingowego, barmana, kelnera, sprzedawcy wspiął się aż do błysku fleszy telewizyjnych. Flirt z kabaretem rozpoczął w wieku 19 lat. 

Działalność kabaretowa

W 2002 roku rozwiązał kabaret Dudu by już półtora roku później stworzył nową jakość o nazwie Kabaret Młodych panów. O przyjaciołach z zespołu mówi, że są dla niego jak dobry związek, jest dumny z tak długiego stażu, którym mogą się wspólnie pochwalić. Nie spodziewał się, że Kabaret przyniesie mu tak duży sukces i że będzie występował nawet dla amerykańskiej Polonii w Stanach. 

Inna działalność medialna

Od 2007 roku przez ponad rok współprowadził show „Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty”. W radiu RMF FM prowadzi od 2015 roku z Mariuszem Kałamagą program Poliż temat, prowadził też emitowany na TV4 program „Gwiazdy Kabaretu”. 

Dzieci i żona 

Robert Korólczyk nie lubi opowiadać o swoim życiu prywatnym. Wiadomo jedynie, że ma syna Macieja oraz jest żonaty od 2009 roku z Katarzyną Matusiak-Korólczyk. Jednak na swoich profilach społecznościowych kabareciarz dzieli się informacjami i zdjęciami jedynie z życia zawodowego. Poza kabaretem kocha wędkować oraz interesuje się modą co jest związane z jego poprzednią karierą sprzedawcy butów. Artysta jest zwykle doskonale ubrany.