Sen jest bardzo ważny dla każdego z nas w związku z tym szukamy komfortowych sposobów na zorganizowanie sobie miejsca do snu. Jednym z rodzajów materacy, które są ergonomiczne, antyalergiczne i mające doskonałą termoregulację są materace futonowe.

Co to jest są materace futonowe?

Jest to tradycyjne posłanie japońskie. Takie materace składają się z kilku warstw bawełny zamkniętych w bawełnianym pokrowcu. Całość ma grubość około 7-8 centymetrów i daje się bardzo łatwo składać i schować w szafie. Materace, które można kupić w naszym regionie są jednak grubsze i poza bawełną składają się także z wielu innych dodatków jak wełna, len, trawa morska czy też włosie końskie.

Zalety tego rodzaju materacy

Materace futonowe mają bardzo wiele zalet wśród, których najważniejszą jest zapewnienie bardzo komfortowego snu. Jego zastosowanie gwarantuje uzyskanie doskonałego podparcia pleców i kręgosłupa. Dzięki naturalnej bawełnie materac posiada sprężystość, która sprawia, że świetnie dopasowuje się do sylwetki ciała. Naturalna bawełna oddycha i pozwala na cyrkulację powietrza, a jednocześnie ogrzewanie zimą i chłodzenie latem. Materace futonowe są wykonane z naturalnych surowców i są przyjazne dla człowieka i środowiska. Ich kolejną zaletą jest stosunkowo niska cena w stosunku do jakości.Zobacz więcej na temat materac futonowy na portalu dom-i-wnetrze.pl.