Chociaż pochodzi z Afryki, w niczym nie ustępuje naszym rodzimym przedstawicielom świata flory, ani pod względem uroku, ani bujnego rozrostu. Nie ma jednak powodów do obaw o nadmierną ekspansję, ponieważ jest rośliną jednoroczną, pozwalającą na coroczną aranżację klombów.

Lobelia Przylądkowa, dywan z kwiatów.

 Niewielka, dorastająca do 20 cm roślinka, posiada błyszczące liście i obficie kwitnie, tworząc niezwykle piękny kwiecisty dywan. Kwiaty niebieskie, fioletowe, białe, różowe i wreszcie czerwone pozwalają co bardziej wyrafinowanym hodowcom tworzyć piękne kompozycje wzorów. Ciekawostką może być fakt, że po przekwitnięciu, przycinając roślinkę, pobudza się ją do ponownego kwitnięcia, zapewniając sobie jej urok po raz kolejny. W ten sposób można cieszyć nią oczy do późnej jesieni. Dodatkową zaletą są niskie wymagania Lobelii w odniesieniu do podłoża, można nią zatem wypełnić miejsca w ogrodzie, w których nic innego nie chce się przyjąć. Nie ma też żadnych przeciwwskazań, by hodować kwiaty na balkonie lub w kwietnikach.

 Jak widać, nic nie stoi na przeszkodzie, by zapewnić sobie odrobinę egzotyki, bez względu na miejsce zamieszkania.Zobacz więcej na temat lobelia przylądkowa na portalu dom-i-wnetrze.pl.