Jeden z najbardziej znanych komentatorów i dziennikarzy sportowych. Nie od dziś wiadomo, że żeby osiągnąć sukces w mediach, trzeba się wyróżnić. Mateusz Borek ewidentnie kieruje się tą zasadą i choć nie nosi czerwonych włosów, nie ma tatuaży, a jego poglądy są raczej konserwatywne, to zdecydowanie się wyróżnia na tle innych żurnalistów. Możliwe, że za sprawą swojego wybuchowego charakteru i braku strachu przed powiedzeniem swojego zdania.

Komentarz na temat Paulo Sousy.

Mateusz Borek nie boi się poruszać trudnych tematów. Jednym z nich z pewnością było odejścia, a raczej porzucenie naszej reprezentacji piłkarskiej przez Paulo Sousę i to na kilka tygodni przed meczami barażowymi do Mistrzostw Świata. Borek w dosadny sposób wyraził swoje rozczarowanie zachowaniem byłego już selekcjonera biało-czerwonych. Przewinęły się oskarżenia o brak powagi, brak umiejętności, fałszywe i złe intencje Portugalczyka. Borek wytknął również ciemną przeszłość Sousy, który już wcześniej porzucił swoją poprzednią drużynę. Odważnie jednak zwrócił uwagę, iż ta nietrafiona decyzja o zatrudnieniu selekcjonera była wyłącznie z inicjatywy Bońka. Niewielu dziennikarzy sportowych miałoby odwagę wygłosić taki komentarz.

Działalność internetowa

Mateusz Borek znany jest również z internetowego kanału „Kanał Sportowy Extra”, na którym współprowadzi razem z Krzysztofem Stanowskim niezwykle popularny program „Hejt Park”. Gości w nim osobistości ze świata nie tylko sportu, ale też polityki, biznesu czy showbiznesu. Uwielbia zadawać trudne pytania a niekiedy nawet stroić sobie żarty z gości, jeśli uzna, że im się to należy jak np. z Marcina Najmana.