Książka „Trzy metry nad niebem”, której autorem jest włoski pisarz Federiko Moccia, przeznaczona jest nie tylko dla nastolatków, ale również dla nieco starszych wielbicieli powieści romantycznych. Jej bohaterowie nie są przekoloryzowani i jak każdy normalny człowiek posiadają nie tylko zalety, ale i wady. Autor używa prostego języka, dialogi nie są skomplikowane, co jest cechą charakterystyczną pisarza. Książkę czyta się lekko i przyjemnie.

Trzy metry nad niebem” to książka o dojrzewaniu, o podejmowaniu trudnych decyzji, a także o tym, jak jedna chwila może zmienić życie. Historia miłości Babi i Stepa nie jest sztuczna, ani przekoloryzowana. Takie historie mają miejsce w życiu codziennym. Autor opisuje buzujące w bohaterach emocje, pokazuje jak na siebie wzajemnie oddziałują, i do jakiego stopnia mogą się zmienić pod wpływem ważnych dla nich osób.

Nic dziwnego, że „Trzy metry nad niebem” odniosła niebywały sukces, zaraz po jej publikacji. Książka prawie natychmiast doczekała się ekranizacji. Na wielbicieli powieści czeka kontynuacja losu bohaterów w postaci książki „Tylko Ciebie chcę”.