Zachwycająca głębią gry i konsekwencją w wybieraniu rol – Agnieszka Żulewska, wschodząca gwiazda polskiego kina. Ta młoda, utalentowana aktorka zwróciła na siebie wzrok publiczności za sprawą niebanalnych wyborów role i umiejętności zanurzenia się w odgrywane postacie. W krótkim czasie Agnieszka Żulewska przekonała wiele osób, iż jest jednym z najjaśniejszych punktów na mapie polskiej kinematografii.

Agnieszka, urodzona w 1988 roku w Białymstoku, zainteresowanie sztuką teatralną i kinową odkryła już we wczesnym dzieciństwie. W tym celu podjęła decyzję o przeprowadzce do stolicy, podejmując studia na wydziale aktorskim w warszawskiej szkole PWST.

Jej aktorski debiut miał miejsce w 2009 roku na deskach Teatru Narodowego, gdzie wystąpiła w spektaklach „Król Lear” i „Pan Tadeusz”. Swoją wielką ekranową przygodę rozpoczęła w 2011 roku od roli w filmie „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” w reżyserii Antoniego Krauzego. Już wtedy zwróciła na siebie uwagę krytyków, którzy docenili jej grę i umiejętność wczuwania się w swoją postać.

Mimo młodego wieku, Agnieszka Żulewska ma na swoim koncie wiele udanych ról filmowych i telewizyjnych. Na szczególne uznanie zasłużyła za rolę w filmie „Cicha noc” w reżyserii Piotra Domalewskiego. Film ten zdobył wiele prestiżowych nagród, a grana przez Agnieszkę postać wielokrotnie była chwalona przez recenzentów.

W kolejnych latach ujrzymy ją w wielu nowych produkcjach, zarówno filmowych jak i teatralnych. To pokazuje, że Agnieszka Żulewska nieustannie rozwija się jako artystka, stale poszukując nowych wyzwań.

Rzadko kiedy polskie aktorki zdobywają tak szybko i zdecydowanie międzynarodowe uznanie. Jednak Agnieszka Żulewska pokazuje, że trudno o lepszego ambasadora polskiego kina za granicą. Aktorka nieustannie rozwija swoją karierę, a zarazem umacnia swoją pozycję na rodzimym rynku filmowym.

Utalentowana, pracowita, nieprzeciętnie zdolna do wczuwania się w rolę – Agnieszka Żulewska zdecydowanie zmierza ku wielkiej artystycznej karierze. Wychodząc poza strefę komfortu, wybierając trudne, wymagające role, udowadnia, że jest aktorką, którą trzeba obserwować. Jej kariera jest dowodem na to, że polskie kino ma wiele do zaoferowania, a młodzi aktorzy są w stanie podjąć największe wyzwania i sprostać wymaganiom współczesnej kinematografii. Trudno nie docenić jej talentu i determinacji, które przekładają się na coraz większe sukcesy. Nie mamy wątpliwości, że kariera Agnieszki Żulewskiej jest dopiero na początku swojej drogi i czeka nas wiele wspaniałych kreacji w wykonaniu tej zdolnej aktorki.