Monika Gałkowska (nazwisko po mężu), a wcześniej Bociek – jest uznaną polską siatkarką, która od 2010 roku regularnie grywa w zawodach siatkarskich, zarówno krajowych, jak i w naszej reprezentacji.

Monika Bociek – kluby, medale i sport

Sportsmenka lubiana przez polską publiczność piłki siatkowej interesuje się sportem od najmłodszych lat. Poza nią, w rodzinie siatkówką zajmuje się również brat – Grzegorz Bociek, który gra w męskiej reprezentacji Polski. Liczne sukcesy sportowe rodzeństwa oraz pasja do tej gry sprawia, że w mediach oboje pojawiają się równie często.

Podczas swojej karier Monika Bociek zdobyła liczne medale klubowe i reprezentacyjne.

  • Klubowe: Mistrzostwa Młodej Ligi 2015 (srebro), Mistrzostwa Polski Juniorek 2015 (złoto), Mistrzostwa Polski 2019 (złoto) i 2020 (brąz).
  • Reprezentacyjne: Mistrzostwa Europy Wschodniej EEVZA 2012 (brąz) i Mistrzostwa Europy Wschodniej EEVZA Juniorek 2013 (złoto)

W Ostrawie w 2017 zdobyła również występie drużynowym złoto, na międzynarodowych rozgrywkach siatkarskich II Dywizja World Grand Prix.

Aktualnie Monika Bociek występuje w klubie Energa MKS Kalisz z numerem 12 na koszulce i na pozycji atakująca/przyjmująca. W drużynie ceniona na doświadczenie, mocne zagrania i kreatywne pomysły, które zaskakują przeciwniczki z drugiej strony boiska.

Wcześniej jej kariera seniorska toczyła się również w innych klubach m.in. UKS Fuks Sulejów, MUKS ABiS SP 64 Łódź, MUKS Sparta Warszawa, SK bank Legionovia Legionowo, MKS Muszynianka Muszyna a także ŁKS Commercecon Łódź.