Choć pochodzi z Czarnego Lądu, doskonale radzi sobie w naszym klimacie i stała się w Polsce bardzo popularna. Stokrotka afrykańska może osiągać wysokość do 35 cm, a jej różnokolorowe kwiaty potrafią mieć aż 10 cm średnicy. W nocy i gdy na niebie zabraknie słońca, składają swoje płatki.

Stokrotka afrykańska nie ma dużych wymagań i jest kwiatem stosunkowo łatwym w uprawie. Toleruje właściwie wszystkie typy gleb, ale lubi duże ilości wody oraz swobodny dostęp do promieni słonecznych. Nie potrzebuje natomiast sztucznych nawozów.

Kwiat może być uprawiany w doniczce na balkonie lub w przydomowym ogródku. Jest dostępny w wielu odmianach kolorystycznych: białych, liliowych, żółtych, pomarańczowych, różowych, fioletowych, a nawet w odcieniach brązu. Poszczególne odmiany różnią się także kształtem płatków, które mogą mieć ostre lub łagodne krawędzie, a nawet formę niewielkich rulonów.

Stokrotka afrykańska jest kwiatem bardzo efektownym i nie wymaga dużego zaangażowania z naszej strony. Jeśli tylko nie zapomnimy o regularnym podlewaniu, będzie zdobić nasz ogród przez całe lato.Zobacz więcej na temat stokrotka afrykańska na portalu dom-i-wnetrze.pl.